Τελευταία στιγμή νίκη του ΠΑΟΚ εναντίον της ΑΕΚ με 1-0 εντός έδρας

Στα 94′, λίγο πριν τελειώσει ο αγώνας έφερε την νίκη εντός έδρας ο ΠΑΟΚ με 1-0 εναντίον της ΑΕΚ. “Χρυσός” σκόρερ για τους Θεσσαλονικείς ήταν ο Λέο Μάτος, ο οποίος σκόραρε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Σύμφωνα με δηλώσεις του “ήρωα της τελευταίας στιγμής” Λέο Μάτος, “πιστεύω ότι αξίζαμε τη νίκη με βάση τις ευκαιρίες δημιουργήσαμε περισσότερες. Ήμασταν επικίνδυνοι και απειληθήκαμε ελάχιστα. Ήμασταν καλοί σε όλη την διάρκεια του αγώνα και σκοράραμε στο τέλος. Θεωρώ ότι σε πολλά ματς μπήκαμε πολύ δυνατά, με πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και μετά αθλητικά λογικά δεν ήμασταν σε καλή κατάσταση. Σήμερα είχαμε σωστή διαχείριση σε όλο το ματς.

matos_varela_paok

Επεισόδια προκλήθηκαν επίσης στο στάδιο του ΠΑΟΚ στην Τούμπα κατά την διάρκεια του αγώνα, αφού κάποιοι έριξαν δακρυγόνα, αλλά παρόλα αυτά δεν διεκόπη. Πολλοί ήταν εκείνοι που αντέδρασαν λέγοντας ότι έπρεπε να διακοπεί, αλλά σύμφωνα με τον κανονισμό, ο οποίος άλλαξε το προηγούμενο καλοκαίρι, προβλέπεται ότι στην δεύτερη φορά που θα πέσει η φωτοβολίδα μπορεί να διακοπεί τελείως ο αγώνας.

paok-fotovolida-0

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες, μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Ολυμπιακό, ικανοποιώντας τον κόσμο του που γέμισε την Τούμπα.

Πηγές: newsit.gr sport24.gr